Zde pracujeme na blogu, jehož součástí budou videonávody o tejpování a také články o kinesiotapingu.

Jak tejpovat, natejpovat, otejpovat… zkrátka pár dobrých rad pro aplikaci kinesio tejpovací pásky

 1. Před samotnou aplikací tejpu je velmi důležité pokožku dokonale vyčistit, odmastit a osušit. Ideální je lepit tejp na oholenou pohožku.
 2. Konce tejpu zastřihujte dokulata, abyste předešli jejich případnému odlepování anebo třepení.
 3. Při stříhání tejpu se orientujte podle papírové zadní strany – najdete zde měřítko, které Vám usnadní práci.
 4. Před tejpováním natáhněte tu část těla, na kterou budete aplikovat tejpy. Zamezíte tak přílišnému natažení pásky, které by mohlo způsobit její nechtěné uvolnění.
 5. Spodní papír odstraňujte z tejpu postupně během nalepování.
 6. Pro zajištění lepší přilnavosti dbejte na to, abyste při tejpování nesahali na lepící stranu pásky.
 7. Tejp umisťujte přímo na pokožku postižené oblasti. Je možné přes sebe lepit i více vrstev (některé způsoby aplikace to přímo vyžadují). B
 8. Barva tejpu neurčuje jeho vlastnosti – to záleží na materiálu. Tzn. bavlněný modrý tejp není chladivý, i když krátkodobě může někomu pocitově postižené místo chladit. Jde v tomto však o placebo efekt. Stejně tak tejpy v teplých odstínech – červené, béžové, růžové, žluté anebo oranžové tejpy, nezahřívají postižené místo o nic více než tejpy černé anebo bílé. 
 9. Tejp musí být nalepen zhruba 3 cm z každé strany bez jakéhokoliv natažení.
 10. Po aplikaci je důležité nalepenou pásku několikrát přetřít rukou, anebo ještě lépe – použijte odlepenou papírovou část. Přejíždějte tam a zpět po celé délce tejpu, přičemž tejpovaná část těla zůstává stále natažená. Třením se tejp zahřeje, a tím se aktivuje lepidlo.
 11. Počkejte po aplikaci tejpu alespoň jednu hodinu, než začnete se sportovní či jinou aktivitou.
 12. Správně aplikovaný tejp Vám vydrží 5-7 dní. Můžete se s ním sprchovat, koupat a plavat.
 13. Jak tejp odstranit? Použijte opět odmašťovadlo anebo krém, dobře funguje také fén, který tejpovací pásku zahřeje, a tejp pak můžete bezbolestně odlepit.
 14. Po odstranění tejpu namažte pokožku vyživovacím krémem. Její zčervenání zmizí po pár hodinách, max. do 2 dnů. Je to normální reakce pokožky na zakrytí.

UPOZORNĚNÍ: Pokud Vás po aplikaci tejpu pokožka svědí a objeví se alergická reakce, tejp odstraňte. Před aplikací tejpů doporučujeme konzultovat zdravotní stav s lékařem či fyzioterapeutem, doporučujeme se o aplikací tejpů poradit nejprve s odborníkem. Samoléčba tejpováním nenahrazuje odbornou léčbu a komunikaci s lékařem.

Naše tejpy jsou bezlatexové, hypoalergenní a voděodolné.

Pro zájemce z Ostravy a okolí můžeme nabídnout aplikaci tejpů – podívejte se SEM a domluvte si tejpování s tejperkou.

Projekt E-Tejpy.CZ – jsme výhradním distributorem kinesiologických pásek vyrobených v Japonsku. Kinezio tejpovací pásky odebíráme od certifikovaných výrobců a zajišťujeme jejich distribuci pro ČR.