Koho E-Tejpy.CZ podporují?

Projekt E-Tejpy není pouhým eshopem kineziologických pásek-tejpů. Provozovatelka webu e-tejpy.cz, Mgr. et Mgr. Šárka Faltová, je psycholožka, která primárně působí jako psycholog v krizovém centru a rovněž na ostravské základní škole. “Při práci s lidmi je důležité dbát na duševní hygienu. O tu se mi skvěle “stará” sport – trénink karate a distanční běh. Díky znalostem metody tejpování, kinesiotapingu, můžu navíc svou profesi spojit také s vrcholovými sportovci ve sportovní psychologií.”, říká Šárka.

Projekt E-Tejpy se tedy stal hrdým partnerem a sponzorem ostravského karate klubu HAKUBA. Karate klub Hakuba je zaměřen především na soutěžní přípravu dětí a mládeže. Předsedou klubu a hlavním trenérem je Bc. Jakub Debrecenyi, držitel 2. Danu, 7násobný mistr České republiky a medailista z mistrovství Evropy i Světa v karate (WKF, JKA). Tejpy často využívá v oblasti krční páteře a trapézových svalů. Občas tejpy využívá také jako oporu pro lýtkové svaly a achillovu šlachu. “Pokud vím, že budu potřebovat tejpy i na závody, vybírám bílý kinesio tejp, aby mi tejp neprosvítal pod kimonem. V tréninkovém období mi na barvě tejpu nezáleží. I když – nejraději mám vlastně světle modrou, protože to je barva našeho HAKUBA karate klubu”, směje se Jakub.

Sportovní příprava a trénink sportovců je dlouhodobou záležitostí, často se projevují únavové syndromy, které snadno zapříčiní zranění. Primární prevenci zranění jsou kompenzační cvičení v konzultaci s fyzioterapeuty, nicméně při vrcholovém i výkonnostním sportu někdy ani toto nestačí. Důkazem toho jsou přední špičkoví sportovci ve světě (viz mnozí účastnící  XXXI. letních olympijských her v Rio de Janeiro), kteří podporu namáhaných tkání pomocí tejpů využívají jednak jako součást aktivní sportovní přípravy, a jednak při následné regeneraci. 

O tom, jak správně aplikovat tejpy, se můžete dozvědět v záložce Jak tejpovat?

Jakub Debrecenyidny ostravského kumiteolympiada tejpy