Tejpování v Ostravě

Když tejpuji klienty a klientky v Ostravě, je čas i na menší povídání. Ptám se mimo jiné na zkušenosti s tejpy, jestli už je někdy měli, nebo je někdo tejpoval apod. Poměrně často mi klienti sdělují, že vyzkoušeli tejpy z Lidlu. Já osobně jsem je zatím nezkoušela, když jsem do Lidlu zavítala, byly tejpy nedostupné – buď nebyly na skladě anebo bylo zboží vyprodané. Nemohu je tedy soudit z vlastní zkušenosti, troufám si ale říct, že fungují na stejném principu jako kterékoli jiné tejpy. Po nalepení = aplikaci tejpu se kůže lehce zvrásní, čímž se nadzvedne od podrážděných receptorů bolesti a umožní lepší průtok lymfy a krve v podkoží. Tejpy tímto urychlují regeneraci a podporují přirozené procesy v těle.

Sami klienti přiznávají, že byli s tejpy kupovanými v Lidlu spokojeni. Dvě klientky mi však sdělily, že po nalepení tejpu začala kůže pod ním velmi svědit a musely je ihned sundat. Objevila se alergická reakce.

V sortimentu našeho eshopu tejpy z Lidlu nemáme, jsme však prodejcem kvalitních kinezio tejpů vyrobených v samotné kolébce kinesiotejpingu – v Jižní Koree. Předností našich tejpů je kvalitní úplet, díky kterému si tejpy uchovávají tu správnou pružnost a navíc jsou bezlatexové a antialergenní, bez potíží je tedy mohou aplikovat i lidé s citlivou kůží. Zkuste třeba kinesiology tape v barvě černé, neutrální béžové, zářivé pink růžové anebo  sportovci oblíbené světle modré barvě.

E-Tejpy vydrží až 2 týdny, nedoporučujeme však tejpy nechat na kůži déle jak 5 dní, neboť po této době je dobré tejpy sundat a nechat i samotnou pokožku pod tejpy zregenerovat. Trvalé krytí kůže není dobré, víme, že i kůže musí dýchat.

Před aplikací tejpu – vždy si udělejte test kožní citlivosti

I když jsou všechny produkty na eshopu E-Tejpy.CZ hypoalergenní, tak vždy než své klienty zatejpuji, dělám malý test kožní citlivosti. Kousek tejpu aplikuji na kůži na předloktí. Poté, co nastříhám tejpy a zjistím klientovy obtíže, podívám se, zda kůže kolem kousku tejpu anebo pod ním nezareagovala. Pokud by svědila, objevily se pupínky, je to kontraindikace pro tejpování. Čili další tejpování je vyloučené. Dosud se mi to s mnou používanými E-Tejpy nestalo.

Prevence je ale nade vše! – proto i Vy doma, pokud aplikujete tejpy poprvé – ať už máte tejpy od jakéholi výrobce, prodejce, z Lidlu, od fyzioterapeuta atd., proveďte vždy nejprve tento jednoduchý test kožní citlivosti, ať máte jistotu, příp. vyžadujte, ať je Vám tento test proveden.

A jak to máte Vy, zkusili jste někdy tejpy z Lidlu? A jaká byla Vaše zkušenost?

Napište nám do komentářů 🙂

3 thoughts on “Tejpy z Lidlu? Ano nebo ne?

  1. Teipy z Lidlu od znacky sentiplast jsou uzasne.V baleni jsou 4 ruzne barevne role.Za mne super.Jen je nikde nevidim.Coz je velka skoda.

  2. Ano, tejpy z Lidlu kupuji pravidelne a jsou velmi kvalitni..vyzkousela jsem i originaly z Koree a troufam si rict, ze z Lidlu jsou jeste lepsi. Hezky drzi..kvalita OK a hlavne cena je perfektni..5 metru tejpu vychazi cca 65 korun, oproti korejskemu cca 250 Korun

    1. Dobrý den, děkujeme za reakci. Pokud máte tuto osobní zkušenost, tak je dobře, že jste spokojená. Za nás určitě doporučujeme kvalitu, která se promítá samozřejmě do ceny. Ať se Vám dobře sportuje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *